Jak skutecznie inwestować w nieruchomości?

Jak skutecznie inwestować w nieruchomości?

nieruchomości

Przeglądając listę najbogatszych ludzi na świecie opublikowaną każdego roku przez magazyn Forbes, można zauważyć, że wiele zamożnych osób inwestuje w nieruchomości i to właśnie one stanowią dla nich źródło dużego zysku.

Dla niektórych osób inwestycja w nieruchomości jest głównym biznesem, natomiast dla innych ludzi jest to jeden z wielu biznesów. Warto dowiedzieć się w jaki sposób można zarabiać na nieruchomościach.

Bezpieczny i pewny zysk

Inwestycja w złoto oraz w nieruchomości od lat jest uznawana za bardzo bezpieczny i pewny biznes. Złoto traktowane jest jak lokata chroniąca pieniądze przed utratą wartości w związku z inflacją, ale często można na nim również zarobić. Nieruchomości z kolei generują przepływ finansowy (zysk z najmu) lub zysk kapitałowy (w związku z ich sprzedażą). W przeciwieństwie do prowadzenia własnej działalności, gry na giełdzie i innych form biznesu, nieruchomości nie są absorbujące i trudne.

Strategie zarabiania na nieruchomościach

Istnieją dwie podstawowe strategie. Pierwszą z nich jest kupno i wynajem, a drugą kupno i szybka sprzedaż z zyskiem. Rzadko zdarza się, żeby inwestorzy stosowali obie strategie. Zwykle skupiają się na jednej z nich.

Kupno i wynajem

W przypadku kupna nieruchomości w celu jej wynajmu, musi ona generować dodatni przepływ finansowy. Innymi słowy musi zapewniać zysk po opłaceniu raty, zapłaceniu za media, fundusze remontowe, itp. Kupno nieruchomości, która generuje ujemny lub zerowy przepływ jest nieopłacalne. Bezpieczna inwestycja to taka, która zapewnia stopę zwrotu na poziomie 5%.

Kupno i sprzedaż

W tej sytuacji istotną sprawą jest szybka sprzedaż nieruchomości. Strategia ta polega na kupnie mieszkania lub innej nieruchomości poniżej jej rynkowej wartości oraz na szybkiej dalszej odsprzedaży w wyższej cenie. Zwykle inwestorzy robią remonty oraz stosują różne ulepszenia, aby podnieść wartość nieruchomości i zwiększyć swój zysk. Nieruchomość można kupić tanio i sprzedać drogo lub kupić tanio i sprzedać również tanio osiągając zysk.

Podsumowanie

Jak widać istnieją pewne podstawowe strategie inwestowania w nieruchomości. Jeśli komuś zależy na minimalnym zaangażowaniu i cyklicznych przychodach to najlepszą opcją jest kupno pod wynajem. Dalsza sprzedaż wymaga większego zaangażowania, remontów i nakładów finansowych. Z drugiej strony zapewnia ona większy zysk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *